POKAZ BOKSERSKI KLUBU SPORTOWEGO „BLACK PANTHERS”

5 października 2021r. w Szkole Podstawowej w Biesiekierzu przeprowadzony został profesjonalny pokaz bokserski z udziałem trenerów z KLUBU SPORTOWEGO „BLACK PANTHERS”: Agaty Kaweckiej, Macieja Pasternaka oraz Aleksandra Rozwadowskiego.

Agata jest trzykrotną Mistrzynią Polski, Wicemistrzynią Polski, brązową medalistką Mistrzostw Świata i Wicemistrzynią Europy. Dwa lata temu Agata odwiedziła naszą szkołę po raz pierwszy i to właśnie podczas tego spotkania uczeń naszej szkoły Gracjan Sterna – tegoroczny Mistrz Polski Młodzików w boksie rozpoczął swoja przygodę z tym sportem. Nasi uczniowie podczas spotkania poznali elementy stroju bokserskiego, techniki bokserskiej uczestniczyli w elementach rozgrzewki. Chętni stanęli w rękawicach bokserskich do zabawowej formy walki, prezentując przy wskazówkach trenerów ciosy bokserskie oraz poruszanie się na ringu jak również pozycje bokserskie. Celem spotkania było zachęcenie naszych uczniów do rozpoczęcia treningów bokserskich a także propagowanie boksu wśród młodzieży. Wszystkich chętnych, którzy pasjonują się sportem i aktywnością fizyczną i chcieliby rozpocząć treningi bokserskie Agata zaprasza do kontaktu i odwiedzenia jej klubu. Być może ktoś z naszej społeczności szkolnej spróbuje swoich sił w boksie i będzie kontynuował dobrą passę Agaty i Gracjana.

Anna Sowa