ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem ŚDTM jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W tym roku uczniowie klas 3-8 SP mogli zmierzyć się z tabliczką mnożenia na lekcjach matematyki. Z okazji święta na korytarzu szkolnym pojawiała się „tabliczkowa” gazetka. Na lekcjach uczniowie zamienili się w matematycznych detektywów, koderów i twórców rymów.

Ponadto w klasie 4 odbył się konkurs KLASOWEGO MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA.
Uczniowie dali z siebie wszystko, by zdobyć wymarzony tytuł oraz medal. Zwyciężył Oliwier Orlikowski!

Zapraszamy do zapoznania się z galerią.

Do zobaczenia za rok!

Marzena Jurkowska