REALIZACJA PROJEKTU MEGAMISJA - JULKA I KUBA PUBLIKUJĄ W INTERNECIE

24 września 2021 w ramach realizacji projektu MegaMisja uczniowie wykonali pocztówki.

Zostali uświadomieni, że pocztówka bez koperty może być odczytana przez wiele przypadkowych osób i należy pamiętać, iż wiadomości umieszczone na niej powinny zawierać informacje ogólne takie jak np. pozdrowienia. Jeżeli karta miałaby trafić do jednej konkretnej osoby należy pocztówkę wysłać w kopercie do adresata. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania chłopca o imieniu Staś ," Historia Pocztówkowej Krainy", które przestrzegało przed nieprzemyślanym publikowaniem w sieci informacji, zdjęć i filmików o sobie i innych. Na zakończenie uczniowie ubrali Psotnika, który dostał nowe imię Baletek. Podsumowując, uczniowie uzyskali informacje, że treści raz zamieszczonych w Internecie nie można usunąć, wiedzą jak reagować w przypadku publikacji niechcianych materiałów na swój temat oraz dowiedzieli się jakie mogą być konsekwencje wynikające z publikacji wizerunku i informacji o sobie i innych. Uczniowie zostali zapoznani ze znaczeniem słów: adresat, nadawca, forum dyskusyjne, portal społecznościowy, profil na portalu społecznościowym -zgodnie z prawem profile na portalach mogą mieć dzieci powyżej 13 roku życia.