MAŁY FESTIWAL TY I JA 2021

W dniu 22 września 2021 r. klasy VII a i VII b zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Biesiekierzu na ekranizację filmów dokumentalnych wyświetlanych w ramach Małego Festiwalu Ty i Ja 2021.

Uczniowie obejrzeli dwa wzruszające filmy. Pierwszy pt.: „Co zdarzy się jutro” opowiadał o Leisan, chorej na Zespół Downa dziewczynie, która pomimo choroby rozwija swoje talenty sportowe a w rezultacie zdobywa nawet medale na Mistrzostwach Europy w Finlandii. Drugi film „ Uścisków twoich mi potrzeba” to opowieść o 92-letniej Walentynie, pochodzącej z małej białoruskiej wsi kobiecie , która swoje życie poświęciła sparaliżowanej córce. Po obejrzeniu filmów dyskutowano o tolerancji, empatii i potrzebie pomocy drugiemu człowiekowi, o sile marzeń i wytrwałości pomimo ciężkiego losu. Na koniec spotkania odbyły się zabawy integracyjne, które wywołały sporo uśmiechu na twarzach uczestników.

Dorota Klekocka