NASZE WĘDROWANIE ROZPOCZĘTE…

Dnia 25 września 2021r. rozpoczęliśmy nasze wędrowanie rajdem w 42 Zlocie Oddziału Koszalińskiego PTTK z okazji ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI.

Dzień ten, to święto turystyki obchodzone corocznie 27 września od 1979 roku, ustanowione przez organizację branżową, jaką jest Światowa Organizacja Turystyki do której Polska należy od 1975r. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w wśród społeczności.

W rajdzie udział wzięli uczniowie klasy VIIIa z rodzicami i osobami zaprzyjaźnionymi z naszą szkołą. Trasa rajdu prowadziła z Koszalina do Manowa przez bardzo malownicze tereny. Wędrowaliśmy szlakiem Kamieni Granicznych. Kamienie te, ustawione przed wiekami wyznaczały terytorialny zasięg Koszalina.

Na mecie odbyły się: konkurs krajoznawczy oraz gry i zabawy sprawnościowe. Pani Małgorzata Rzeszutek otrzymała podziękowania za krzewienie krajoznawstwa i upowszechnianie turystyki wśród młodzieży poprzez udział w licznych i różnorodnych wydarzeniach turystycznych na Ziemi Koszalińskiej, a nasi uczniowie zdobyli dyplom uczestnictwa
w rajdzie.

Dużą atrakcją dla wszystkich okazało się ognisko z kiełbaskami. Rozdany został też drobny poczęstunek.

Do Koszalina wróciliśmy zabytkową kolejką wąskotorową, którą prowadzony jest ruch turystyczny na trasie Koszalin-Rosnowo. Pogoda jak zawsze nam dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie.

Żałujcie że Was tam nie było.