„JERUZALEMA” ZWIEKSZYŁA NASZ POZIOM ENDORFIN

11 czerwca 2021r. Nasza szkoła w ramach projektu Tygodnia Promocji Zdrowia  podjęła się wyzwania tanecznego.

Lepsze napięcie mięśniowe, większa wytrzymałość i zdrowsze serce – korzyści zdrowotne wynikające z tańca są bezsprzeczne. Być może mniej ewidentną, ale równie ważną korzyścią, jaką daje taniec, jest to, że pozwala on przekraczać granice psychiczne i fizyczne oraz zbliża ludzi do siebie, tym samym tworząc poczucie wspólnoty. W ostatnich czasach stało się to jeszcze bardziej oczywiste dzięki globalnej modzie na taniec do piosenki „Jerusalema”. Rytmiczna muzyka, ciekawy układ i masa pozytywnej energii jakiej daje ten taniec początkowo zrobił furorę w sieci, by następnie opanować cały świat. Motywem przewodnim jest tęsknota za domem. Medycy, strażacy, pracownicy lotnisk podjęli się tanecznego wyzwania, by nieść radość i otuchę w czasie pandemii.

Akcja bardzo szybko zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, dlatego dziś ludzie na całym świecie nucą ten utwór i poruszają się w jego rytm, a prosta choreografia tylko do tego zachęca.

Teraz “Jerusalema” tańczyliśmy i My,  młodsi i starsi uczniowie Naszej Szkoły wraz z  nauczycielami. Poziom endorfin podniósł się nam tego dnia znacznie i wszyscy z uśmiechem wróciliśmy do szkoły na lekcje. A niektórzy po takim pozytywnym przeżyciu przychodzili do Pani Dyrektor i mówili:

- „Chcemy więcej… Chcemy częściej…  Ale to było FAJNE!!!

Więc będziemy „więc i częściej” podnosić poziom endorfin w NASZEJ SZKOLE.

Dziękujemy za włączenie się w nasze wyzwanie Pani Natalii Ludwiczak, naszej absolwentce. Jak to miło, że absolwenci lubią do nas wracać i dzielić się z naszymi uczniami swoimi pasjami.

RELACJA NA FB