MEGA MISJA – WIRTUALNA GALERIA BLIŹNIAKÓW

19 marzec 2021r. W dniu dzisiejszym w ramach realizacji projektu Mega Misji Wirtualna galeria bliźniaków - uczniowie opowiedzieli jak radzą sobie z przesyłaniem zdjęć z telefonu do zasobów pamięci komputera.

Dużą zagadką, którą wspólnie rozwiązaliśmy było rozszyfrowanie słowa digitalizacja - wprowadzenie do pamięci komputera różnych materiałów lub przedmiotów, dzięki czemu możemy je oglądać na różnych urządzeniach. Dzieci dowiedziały się, także jak to zrobić. Następnie udaliśmy się na wirtualną wycieczkę, aby obejrzeć Kolekcję Sztuki Starożytnego Egiptu. Na zakończenie zajęć stworzyliśmy album zdjęć.

Mariola Szymczak