DO SERCA PRZYTUL PSA, WEŹ NA KOLANA KOTA

8 października nasza szkoła włączyła się w obchodzony niedawno Światowy Dzień Zwierząt. W szkolne progi zostali zaproszeni właściciele zwierząt wraz ze swoimi pupilami.

Ze względu na bezpieczeństwo i obecną sytuację epidemiczną, musieliśmy ograniczyć ich ilość, gdyż chętnych do pochwalenia się swoimi pupilami było wielu. Pasja z jaką nauczyciele, rodzice i uczniowie opowiadali o przyzwyczajeniach, zwyczajach czy anegdotach związanymi ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi, zrobiła ogromne wrażenie na słuchaczach. Naszymi wyjątkowymi gośćmi byli: psy Bella, Toto, Delta, Aron, Max, żółw Tuptuś, szynszyl Alwin i… dwa gekony. Na potrzeby prezentacji mniejsze zwierzaki umieszczone były w tymczasowych domkach, na co dzień bowiem przebywają w większych terrariach .

To była dobra lekcja empatii, ale i sprawdzian z publicznych wystąpień, z którymi wszyscy poradzili sobie doskonale.

Październik jest miesiącem zwierząt, więc jeszcze mocniej kochajmy nasze zwierzaki i pamiętajmy o tych, które na co dzień nie doświadczają tyle miłości jak nasi czworonożni goście.

Anetta Petin- opiekun LOP