DZIEL SIĘ UŚMIECHEM

Dziś 6 listopada 2020r. Szkolne Koło PCK wraz z Klubem Wiewiórka kolejny raz bierze udział w programie „Dziel się uśmiechem”. Jest to już ósma edycja.

Uczniowie edukowani są w zakresie dbania o higienę jamy ustnej. Dzięki współpracy naszej szkoły z Oddziałem Rejonowym PCK dzieci z klas I-III obdarowane zostały wyjątkowymi zestawami: szczoteczkami i pastami oraz bezcukrowymi gumami i książeczkami z ciekawymi informacjami, zabawami i zadaniami. Podobne zestawy czekają w szkole na naszych uczniów z klas IV-VI i zostaną im rozdane, gdy tylko wrócą do nauczania stacjonarnego.

W programie profilaktycznym „Dziel się uśmiechem” dla klas I-VI, dotyczącym prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej w ciągu siedmiu lat wzięło udział już ponad 600 000 uczniów szkół podstawowych w całej Polsce! Partnerami tegorocznej akcji są Polski Czerwony Krzyż, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Poza tym, została ona również objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Ambasadorką ósmej edycji programu jest aktorka pani Magdalena Różczka, znana z aktywnego zaangażowania w akcje charytatywne i kampanie społeczne.

Zachęcamy wszystkich naszych uczniów z klas I-VIII do szczególnego dbania o zęby, aby mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Justyna Smagieł - opiekun Szkolnego Koła PCK

Jolanta Kostecka - opiekun Klubu Wiewiórka