MEGA MISJA – DZIELNI POSZUKIWACZE INFORMACJI

28 września 2020 r. Zajęcia z projektu  Mega Misja p.n. „O źródłach informacji, odróżnianiu mediów wiarygodnych od niepewnych i znajdowaniu informacji” odbyły się  28.09.2020 r. na świetlicy porannej i popołudniowej.

Dzieci co dzień zdobywają wiele informacji o świecie z internetu. Nie wszystkie źródła, z których ją czerpią, są wiarygodne. Postanowiliśmy sprawdzić, że w mediach można znaleźć informacje prawdziwe i fałszywe. Dzieci wiedzą z kim i w jaki sposób porozmawiać o wiarygodności źródła.  Nasza Wesoła Drużyna podczas rozmowy o kolejnej misji zdobywania wiedzy o świecie obejrzała krótki filmik o Tajlandii, który wyszukaliśmy w internecie. Następnie wywiązała się dyskusja o krajach azjatyckich oraz o tym, że w tym rejonie występują wulkany. Wynaleźliśmy też film o 10 największych wulkanach na świecie. W dniu jutrzejszym na świetlicy porannej oglądać będziemy prawdziwą wulkaniczną lawę i czytać książkę „Volcanoes” o wulkanach po angielsku. Uczniowie otrzymali również kolorowanki z bohaterami MegaMisji: Julką, Kubą i Psotnikiem, który zrobił bałagan w encyklopedii internetowej.

Justyna Smagieł