EUROPEAN DAY OF LANGUAGES - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W KLASACH 7a, 7b i 8

28 września 2020 r. Zwyczajowo w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków (26 września). W tym roku nieco inaczej,  ze względu na sytuację epidemiczną,  każda klasa obchodziła go w swoim gronie. Młodzież z klas 7a, 7b i 8 świętowała go w dniach 25 i 28 września 2020 r.

Uczniowie uwielbiają te obchody, czym udowadniają swoją ciekawość językową. Klasy 7a i 7b wzięły udział w warsztatach, polegających na zgadywaniu języków ze słuchu, oglądaniu teledysku do jednej piosenki w 17 językach, poznaniu i wykonaniu prac „Say Hello in several languages” ze zwrotami grzecznościowymi w różnych językach oraz ”Missing traveling?” polegającym na wykonaniu map z miejscami, o których zwiedzeniu marzymy i poznaniu najbardziej użytecznych zwrotów w owych krajach używanych.

Klasa 8 miała okazję wykazać się dialogami w językach włoskim, francuskim, bośniackim i angielskim, odwiedzając kafejki ”Siciliana”, ”Tour Eiffel”, ”Džamija” i „Big Ben”. Uczniowie mieli za zadanie wcielić się w role klientów lub kelnerów.

Warto wspomnieć, że Rada Europy przekonuje, że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu i podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Dlatego tym bardziej warto było się zaangażować w obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole!

Justyna Smagieł