XX ZIMOWY RAJD PIESZY

Dnia 29 lutego byliśmy na XX Zimowym Rajdzie Pieszym- "Szlakiem Nadmorskim". Przed rozpoczęciem rajdu na ulicy Witolda Pileckiego pod je go pomnikiem wysłuchaliśmy pogadanki o żołnierzach wyklętych, którym był też Witold Pilecki.

 

Był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, a także współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej oraz żołnierzem Armii Krajowej. Swego czasu był również więźniem i organizatorem ruchu oporu w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Został skazany na śmierć przez władze komunistyczne Polski ludowej. Jako jeden z pierwszych tworzył raporty o Holokauście, zwane dalej Raportami Pileckiego.1 marca  jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Trasa naszego rajdu rozpoczęła się w Łazach nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej z szeroką plażą położoną na Wybrzeżu Słowińskim, w gminie Mielno. Cały rajd maszerowaliśmy  brzegiem naszego morza. W rajdzie wzięła udział grupa naszych uczniów i zaprzyjaźnione emerytki.  Po drodze zwiedziliśmy też oczyszczalnię ścieków w Unieściu. Zakończenie rajdu i turystyczny poczęstunek był w szkole w Mielnie. Pogoda i tym razem nam dopisała.

 

Opiekunowie szkolnego koła PTTK.

 


Szkoła Podstawowa im. kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu; Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.