PRELEKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ MORSKICH W DARŁOWIE

W czwartek 30 stycznia 2020 r. klasę VIII odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, którzy przygotowali prelekcję zawodoznawczą.

Zapoznali naszych ósmoklasistów z bogatą ofertą. Szczególnie omówili zasady przyjęcia i nauki w pięcioletnim technikum na podbudowie szkoły podstawowej. Kształcić można się w następujących klasach -  kierunki:

Oprócz nauki w Technikum Morskim, jego uczniowie przybliżyli szeroką ofertę przeróżnych kursów, praktyk, projektów i wyjazdów zagranicznych. Opowiedzieli też o obowiązkowych mundurach i możliwości zamieszkania w internacie.

Prelekcja była bardzo ciekawa. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.zsm.darlowo.pl. Uczniowie klasy VIII zostali też zaproszeni na dzień otwarty w Zespole Szkół Morskich w Darłowie, na który chętni mogą pojechać 20 marca 2020 r.

Justyna Smagieł