SPOTKANIE Z ZAWODNIKAMI BOKSU „FIGHT CLUB KOSZALIN”

17 stycznia gościliśmy w naszej szkole zawodników koszalińskiego klubu „Fight Club Koszalin”, trenera  klubu Kamila Pawłowskiego a także byłą absolwentkę naszej szkoły Agatę Kawecką. Nasi goście związani są zawodowo ze sportami walki, a mianowicie z boksem.

 

Bardzo miło było ponownie zobaczyć naszą uczennicę w akcji bokserskiej. Dlaczego ponownie? Osiem lat wstecz, w roku 2012 Agata, jako uczennica Gimnazjum im. Wybitnych Polaków rozegrała zwycięską walkę, w  której miałam przyjemność uczestniczyć razem ze swoimi wychowankami i kibicować  Agacie. Agata swoją przygodę z boksem rozpoczęła jako trzynastolatka w 2011 roku. I od samego początku odnosiła ogromne sukcesy. Jest brązową medalistką mistrzostw świata, wicemistrzynią Europy, dwukrotną mistrzynią i wicemistrzynią Polski.

Celem dzisiejszego sportowego spotkania było propagowanie boksu jako dyscypliny olimpijskiej, zdrowego i aktywnego trybu życia dzieci i młodzieży oraz zachęcenie naszych uczniów do rozpoczęcia treningów bokserskich. Zaprezentowana została  rozgrzewka bokserska, pozycja bokserska, ciosy bokserskie, obrona przed przeciwnikiem oraz poruszanie się na ringu. Odważni mogli założyć rękawice bokserskie i sprawdzić swoich sił w boksowaniu. Trzeba przyznać, że pierwszy kontakt z podstawami boksu wyszedł naszym uczniom całkiem nieźle. Być może za kilka lat okażę się, że mamy kolejnego mistrza wśród naszej społeczności lokalnej.

Dziękujemy Agacie oraz całemu zespołowu klubu „Fight Club Koszalin” za odwiedziny w naszej szkole i życzymy Wam powodzenia w kolejnych walkach na ringu.

Ze sportowym pozdrowieniem

nauczycielka wychowania fizycznego  - Anna Sowa

 


Szkoła Podstawowa im. kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu; Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.