PASOWANIE KLASY PIERWSZEJ

W  dniu 17 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Na ten dzień wszyscy bardzo czekaliśmy.

W radosnej atmosferze na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość  rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała ceremonii pasowania  dotykając ramię każdego ucznia  wielkim ołówkiem ,  mówiła „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu”. Dzieci otrzymały także z rąk pani Dyrektor dyplom pasowania na ucznia.  Potem było mnóstwo życzeń i prezentów od zaproszonych gości. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ”słodkie” przyjęcie. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne. Dziękuję zaproszonym gościom  za przybycie na uroczystość. Gratuluję  Rodzicom  tak wspaniałych pociech i serdecznie dziękuję  za pomoc i zaangażowanie przy organizowaniu uroczystości.

Wychowawca klasy I :  Iwona Sobczyńska