JASEŁKA Z „DZIEWCZYNKĄ Z ZAPAŁKAMI”

20.12.2019r. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

 

Jest taki dzień w grudniu, podczas którego poznajemy bądź przypominamy sobie losy Dziewczynki z zapałkami. Ta wzruszająca baśń stwarza okazję do rozmowy o osobach potrzebujących pomocy. Być może takie osoby są bardzo blisko nas, trzeba tylko tak patrzeć, aby je dostrzec, zauważyć… Potem ważna będzie choćby najdrobniejsza pomoc. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy pod czujnym okiem pani Roksany Kaczmarek – Cichosz przygotowali przedstawienie jasełkowe. Przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Cała historia została opowiedziana tak, że przeplatały się trzy światy. Uczniowie wcielili się w role dziewczynki z zapałkami, Hansa Christiana Andersena, Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, diabłów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Byli również zabiegani dorośli, nie mająca czasu młodzież oraz dzieci skupione na grach, portalach społecznościowych i telefonach komórkowych.
Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością, ale i nostalgią, sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Dekoracja powstała z pomocą pań: Justyny Smagieł,  Małgorzaty Rzeszutek, Kosteckiej Jolanty, Joanny Lessnau, Iwony Sobczyńskiej wraz z wolontariuszami. Oprawę muzyczną przygotował p. Leszek Piotrowicz, poprzez przygotowanie koncertu kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz występami indywidualnymi i duetami. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, rodzice, zaproszeni goście oraz nauczyciele.

Po występie głos zabrały: pani dyrektor Anna Piotrowicz oraz Małgorzata Kuczyńska, które złożyły wszystkim świąteczne życzenia.

Rozstrzygnięte zostały również konkursy na najładniejszego bałwana na drzwiach klasowych oraz świąteczną zakładkę do książki. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Jak tradycja nam nakazuje po wspólnym kolędowaniu zaproszeni goście, rodzice, nauczycieli usiedli do wspólnego stołu, gdzie jeszcze mogli wspólnie wykonać kolędy, złożyć sobie życzenia i zakończyć ten rok w miłej rodzinnej atmosferze.

Dziękujemy!

Roksana Kaczmarek - Cichosz

 


Szkoła Podstawowa im. kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu; Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.