MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”
Jan Paweł II

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel, poświęcony tematyce wolontariatu, czyli szeroko rozumianej, bezinteresownej pomocy innym.

Przygotowany został wspólnie przez nasze organizacje: Szkolne Koło Wolontariatu „Gotowi do pomocy”, Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło PCK i Klub Wiewiórka. Oprócz prelekcji i pokazów multimedialnych miały miejsce wyróżnienia dla naszych najbardziej zasłużonych wolontariuszy, którymi w tym roku byli: Iga Sterna, Marcel Gemborys, Mateusz Niedziałek, Martyna Leśniewska, Julia Kwiatkowska oraz Julia Paszkowska.

Nowi członkowie SK Wolontariatu otrzymali pamiątkowe buttony, a SK Caritas zostali uroczyście powitani i otrzymali koszulki. Natomiast dzieci i młodzież z SK PCK i Klubu Wiewiórka obdarowani zostali pastami do zębów od Oddziału Rejonowego PCK w Koszalinie.

Mamy nadzieję, że przekazane wiadomości, ciekawostki i ogrom działań naszych organizacji zachęciły kolejnych naszych uczniów do wyciągania pomocnych dłoni!

Opiekunowie SK Wolontariatu: Roksana Kaczmarek-Cichosz i Dorota Klekocka
Opiekun SK Caritas Joanna Lessnau