„LEKTUROWY ZAWRÓT GŁOWY” – „QUO VADIS”

W dniach 28 listopada – 3 grudnia, w ramach projektu „Lekturowy Zawrót Głowy” – „Quo vadis”, uczniowie kl. VIII przygotowali foldery reklamowe wycieczki do starożytnego Rzymu i „lekturę na wieszaku”.

Ponieważ Sienkiewicz szczegółowo i barwnie opisał miasto czasów Nerona, ósmoklasiści nie mieli problemu z wykonaniem folderów. Powstały piękne prace zawierające: nazwę biura podróży, hasło reklamowe, przebieg wycieczki śladami bohaterów książki, opisy atrakcyjnych miejsc.

Na trasie wycieczek były więc: Zatybrze, Ostrianum, Circus Maximus. Uczniowie nie zapomnieli także o: Watykanie, Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu czy Panteonie.

Następnie, pracując metodą „lektura na wieszaku”, ósmoklasiści zebrali wiadomości o „Quo vadis” w nietypowej formie.

Przygotowali na karteczkach notatki podsumowujące, które połączyli sznurkami i umieścili na wieszakach. Nie zabrakło informacji o poganach i chrześcijanach, postaciach fikcyjnych i historycznych, Rzymie przed, w trakcie i po pożarze.

Folderami z ciekawymi szatami graficznymi oraz wieszakami z elementami wizualnie nawiązującymi do „Quo vadis” ósmoklasiści potwierdzili, że znają lekturę.

Katarzyna Grzegrzółka