ŚNIADANIE DAJE MOC

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę odgrywa śniadanie w ciągu całego dnia. Dzięki niemu organizm ma siłę do pracy i nauki. Klasa III pamięta o zdrowym odżywianiu, postanowiliśmy, więc sami przygotować smaczny i wartościowy posiłek.

Krótka pogadanka przypomniała dzieciom o wielu rodzajach pieczywa oraz o bogactwie witamin zawartych w warzywach, jajkach i produktach mlecznych.  Po umyciu rąk uczniowie przystąpili z zapałem do krojenia, smarowania, nakładania, a nawet komponowania! W klasie uniósł się wspaniały zapach pysznych kanapek, które chwilę później zniknęły :) To była bardzo smaczna lekcja!

Szanowni Rodzice!

Glukoza, którą dziecko dostarcza jedząc śniadanie, jest niezbędna dla pracy mózgu. W nocy dziecko nie je, dlatego rano poziom glukozy jest niski - jeśli dziecko nie zje śniadania przed wyjściem do szkoły, jej poziom spadnie poniżej normy, powodując tzw. hipoglikemię. Jest to stan, w którym dziecko może czuć się osłabione, ma zawroty głowy czasami dochodzi do omdlenia. Dlatego niezwykle ważnej jest, aby dziecko nie wychodziło z domu na czczo. Glukoza ma również wpływ na poziom acetylocholiny- neuroprzekaźnika, który umożliwia przepływ informacji między komórkami nerwowymi, dzięki czemu dziecko może sprawnie myśleć.

wych kl. III - J. Lessnau