SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ LESSNAU

16 października 2019 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Lessnau.

Na spotkanie przybyli uczniowie klas I-IV wraz z wychowawcami, zaproszeni goście- Pani Renata Łowiecka z Publicznej Biblioteki Gminnej w Biesiekierzu i Pani Anna Piotrowicz- dyrektor naszej szkoły oraz zainteresowani nauczyciele.

Joanna Lessnau to autorka biuletynów branżowych, publikacji w mediach społecznościowych oraz autorka wierszy dla dzieci. W publikacji Wydawnictwa Astrum z cyklu Antologia Poetów Współczesnych, zamieszczonych jest dziesięć wierszy Pani Asi.

Wiersze te inspirowane są przyrodą, uczniami i życiem szkolnym, które codziennie przynosi niespodzianki i powody do uśmiechu. Jej poezja dla dzieci ma za zadanie nie tylko bawić, ale i uczyć. Dlatego autorka wplata w nie przysłowia, archaizmy leksykalne, dwuznaczności, sama bawiąc się słowem wprowadza w świat dziecięcej beztroski. Pani Joanna przeczytała dzieciom kilka wierszy i opowiedziała, co było inspiracją do ich powstania a także ciekawą historię na temat ilustracji do wierszy.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i zakończyło się krótkim quizem dla najlepszych słuchaczy. Gratulujemy i życzymy Pani Asi weny twórczej!

Nauczyciel bibliotekarz

Dorota Klekocka