SOBOTA Z POEZJĄ

19 października 2019 roku pięcioro uczniów naszej szkoły brało udział w XIV Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej w Koszalinie.

Organizatorami tego wydarzenia było Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Koszalinie. Na konkurs przybyło ponad siedemdziesięciu recytatorów z różnych miejscowości Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Ludwiczak i Robert Michalski z klasy III, Izabela Serpina z klasy IV, Patrycja Kowalska z klasy VIb oraz Miłosz Pedrycz z klasy VIII. Każdy z uczestników recytował dwa wiersze. Poezja religijna nie należy do najłatwiejszych, a w tym roku poziom prezentacji był wyjątkowo wysoki. Mimo to, nasi uczniowie, dzięki swojej pracowitości i wrodzonemu talentowi odnieśli niemały sukces.

ROBERT MICHALSKI ZDOBYŁ WYRÓŻNIENIE w kategorii klas I-III
PATRYCJA KOWALSKA ZAJĘŁA III MIEJSCE w kategorii klas IV-VI
MIŁOSZ PEDRYCZ ZAJĄŁ III MIEJSCE w kategorii klas VII-VIII

Nasi recytatorzy otrzymali dyplomy oraz piękne i ciekawe książki.

Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!
Jestem z Was dumna, bo jak powiedziała jedna z jurorek już samo pojawienie się na tak dużej scenie przed tak liczną publicznością jest Waszym zwycięstwem.

Dziękuję bardzo wszystkim Rodzicom, Babciom i Dziadkom za zaangażowanie
i poświęcony czas.