DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 11.10.2019 w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Imprezę ,, na wesoło’’ przygotowała p. Iwona Retecka, oprawą muzyczną zajął się p. Leszek Piotrowicz, a głównymi wykonawcami byli nieocenieni uczniowie klasy ósmej.

Uroczystość prowadziła Marta Grabowska. Najpierw w zabawnym wierszyku pt.,, Praca domowa’’ wystąpił Olek Łoński. Potem kl. II zaprezentowała piosenkę przy akompaniamencie dzwonków. Następny był Mateusz Niedziałek w wierszu ,,Surowy tata’’ i Zuzanna Szeląg w parafrazie utworu J. Kochanowskiego. Najwięcej śmiechu wzbudził skecz pt. ,,W klasie’’ i Klaudiusz Skurzyński w roli gwiazdy klasowej, ograł on parafrazę  piosenki ,, Prząśniczka’’. Ach, te kocie ruchy…   Później uczniowie kasy IV  zaśpiewali piosenkę i Natalia Bałdyga zaprezentowała wiersz ,,Wzorowy uczeń’’ oraz nostalgiczną piosenkę, która wzruszyła wielu widzów. Następnie wystąpili uczniowie klasy VII w zabawnym utworze na melodię ,,Krakowiaczek jeden’’. Nasi wychowankowie podziękowali nauczycielom wierszem i zaśpiewali ,,Sto lat’’. Na koniec wręczyli samodzielnie wykonane kartki z życzeniami. Imprezę zakończyła krótka przemowa  pani dyrektor. Wszyscy świetnie się bawili i żałowali, że tak szybko nadszedł koniec uroczystości.

Iwona Retecka