ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem ŚDTM jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W tym roku uczniowie klas 3-8 SP mogli zmierzyć się z tabliczką mnożenia na lekcjach matematyki. Z okazji święta sala matematyczna została udekorowana pomysłowymi pracami plastycznymi uczniów. Każda praca nawiązywała do tematu obchodzonego święta oraz brała udział w konkursie na NAJŁADNIEJSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ. W ruch poszło także słynne koło fortuny. Uczniowie kręcili nim na przerwie, losowali kolor pytania, a następnie odpowiadali na tabliczkowe zagadki.

Ponadto we wszystkich klasach odbył się konkurs KLASOWEGO MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. Każdy uczeń musiał zmierzyć się z zadaniami na mnożenie, dzielenie i potęgowanie. Walka o wygraną była wyrównana. Uczniowie dali z siebie wszystko, by zdobyć wymarzony tytuł oraz medal.

SZKOLNI MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA:

Klasa III: Błażej Dutkiewicz

Klasa IV: Maja Kowalczyk

Klasa V a: Kornel Mazurkiewicz

Klasa V b: Julian Krakowiak

Klasa VI a: Aleksander Łoński

Klasa VI b: Anna Kocińska

Klasa VII: Michał Matuszak

Klasa VIII: Marcel Gemborys

Konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ:

I miejsce: Marcel Gemborys

II miejsce: Wiktoria Jarosz