SZKOLNY PIKNIK Z ZIEMNIAKIEM W TLE

W tę sobotę, 5 października 2019 roku, nasza szkoła wraz z Sołectwem Biesiekierz zorganizowała rodzinną imprezę "Piknik z ziemniakiem w tle". Na nasz piknik przybyli znamienici Goście: Pan Andrzej Leśniewicz - Wójt Gminy Biesiekierz, Pan Przemysław Jurewicz - Sołtys Sołectwa Biesiekierz, Pani Halina Sztreja - zastępca dyrektora ds Ubezpieczeń Oddziału Regionalnego KRUS w Koszalinie, Pan Mariusz Sydoruk - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Biesiekierzu oraz Pani Sławomira Turciunowicz - przedstawicielka Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie.

Dla wszystkich przybyłych, tych małych i tych dużych przygotowaliśmy wiele atrakcji. Szkolne mury wypełniły się wspaniałymi zapachami ziemniaczanych potraw oraz ciast przygotowanych przez naszych niezastąpionych Rodziców, Panie z Placówki Wsparcia Dziennego w Parnowie "Dziecięca Kraina" oraz Panie ze Stowarzyszenia Aktywne Kobiety z Biesiekierza. W namiotach pod szyldem Stowarzyszenie "Razem dla szkoły", ustawionych na szkolnym podwórzu, pracowali z zapałem Rodzice wraz z Panią Roksaną smażąc placki ziemniaczane i frytki. Nie obyło się także bez ciepłego popcornu oraz pieczonych ziemniaków.

Swoje stoisko przygotowała także Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka w Strzekęcinie prezentując etapy wzrostu ziemniaka oraz jego odmiany.

Na naszym pikniku gościliśmy również przedstawicielki Oddziału Regionalnego KRUS w Koszalinie, które przeprowadziły konkurs dla dorosłych dotyczący bezpieczeństwa w gospodarstwie.

Osoby chętne do zmierzenia się w kulinarnym wyzwaniu, uczestniczyły w konkursie "Sztuka znikania" na najsmaczniejsze placki ziemniaczane, ubiegając się o główną nagrodę - Złotą Tarkę. Komisja konkursowa zadecydowała, iż przyzna ją naszemu uczniowi - Igorowi Jagodziakowi i jego babci.  W konkursie na najdłuższą obierkę ziemniaczaną wygrał Dawid Serpina.

Każda klasa przygotowała plakat o roli ziemniaka w innych krajach Europy, które można było zobaczyć w sekcji "Ziemniak w Europie".

Nasza dzielna, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Biesiekierza pod czujnym okiem pana Pawła Kopczyńskiego i pana Michała Justa, zaprezentowała trzy scenki dotyczące pożarnictwa: "Pożar budynku", "Usuwanie gniazda os" oraz "Udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym". Pokaz wzbogacony był o efekty dźwiękowe i wizualne. Młodzi strażacy wykazali się imponującymi umiejętnościami, z czego byli dumni nie tylko ich Rodzice, ale i nauczyciele. Brawo!

Dzieci lubiące zajęcia plastyczne mogły zrobić swoją, niepowtarzalną postać z ziemniaka czy tworzyć wzory z ziemniaczanych pieczątek. Kto miał ochotę na zabawy sportowe uczestniczył w biegu w workach, ćwiczył celność w rzutach ziemniakiem do wiadra, skakał w dmuchanym zamku, lub tworzył swoje przestrzenie z piankowych klocków. Niektórzy, jak sam Matejko - stawali przed olbrzymim arkuszem papieru malując jeden wielki obraz. Na pamiątkę można było wcielić się w wesołego ziemniaka robiąc sobie zdjęcie na ściance.

Nasz Piknik odbył się przy dużym wsparciu Sołectwa Biesiekierz, za które serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie, Oddziałowi Regionalnemu KRUS w Koszalinie, Stowarzyszeniu Aktywne Kobiety w Biesiekierzu, Placówce Wsparcia Dziennego w Parnowie "Dziecięca Kraina" oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Biesiekierzu, a także Ochotniczej Straży Pożarnej z Biesiekierza.

Nasze podziękowania pragniemy także złożyć Rodzicom naszych uczniów. Dziękujemy za domowe smakołyki i pomoc w sprawach organizacyjnych.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się z nami bawili!

Zespól ds. promocji szkoły