INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

"Wiedza to skarb, który zawsze podąża za właścicielem" - przysłowie chińskie

2 września 2019 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.  Ceremonię otworzyło dostojne wniesienie sztandaru szkoły przez nasz uczniowski poczet i odśpiewanie hymnu narodowego.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili przybyli Goście:
zastępca Wójta Gminy Biesiekierz, Pan Tomasz Hołowaty ,
radny naszej gminy Pan Jacenty Dębski, sołtys Kotłowa – Pani Agnieszka Borzęcka, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Feniks, Pani  Irena Barczuk ,przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Małgorzata Kuczyńska, pielęgniarka Ośrodka Zdrowia w Biesiekierzu, Pani Zofia Balcerek.

Dyrektor naszej szkoły, Pani Anna Piotrowicz powitała wszystkich przybyłych gości, uczniów i rodziców. W swym wystąpieniu odniosła się do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej podkreślając jej tragizm oraz heroizm Polaków walczących w obronie Ojczyzny. Poległych w walkach bohaterów uczciliśmy minutą ciszy.
Życząc uczniom wielu sukcesów i siły w dążeniu do spełniania swych marzeń, Pani Dyrektor przedstawiła ogólny zarys organizacji pracy szkoły, nauczycieli oraz wychowawców klas. W tym roku szkolnym przystąpi do nauki 156 uczniów, a będzie ich uczyło 24 nauczycieli. Następnie został odczytany list   Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy.
Pan Tomasz Hołowaty podkreślił natomiast ważną rolę uczestnictwa dzieci
w szkolnym życiu społecznym, jako drogi ich rozwoju.

Miłym akcentem były upominki dla naszych pierwszaków przygotowane przez Radę Rodziców i wręczone dzieciom przez Przewodniczącą Rady, Panią Małgorzatę Kuczyńską. Dziękujemy!

Zanim uczniowie udali się do swych klas na spotkanie z wychowawcami, wszyscy gromko zaśpiewali piosenkę przygotowaną przez Pana Leszka Piotrowicza. I w tym radosnym nastroju usłyszeliśmy tradycyjne słowa naszej Pani dyrektor: "Rok szkolny 2019/2020 uważam za rozpoczęty!"

Naszym szanownym Gościom dziękujemy serdecznie za przyjęcie zaproszenia
i dzielenie z nami tej uroczystej chwili.

Uczniom życzymy wytrwałości, nieustającego zapału i samych sukcesów,
a rodzicom wiele cierpliwości i kreatywności przy wspieraniu swoich pociech:)

Zespół d/s promocji szkoły