II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ „ŻYJEMY ZDROWO I SPORTOWO”

22 lutego klasa VIII  wzięła udział w II Międzyszkolnym Turnieju „Żyjemy zdrowo i sportowo”, który został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Koszalinie.

Turniej odbył się w hali ZOS w Koszalinie a jego celem było kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych, wdrażanie do prowadzenia zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie oraz integracja międzyszkolna. W rywalizacji wzięły udział szkoły: SP 1 Koszalin, SP 3 Koszalin, SP 4 Koszalin, SP 5 Koszalin, SP 6 Koszalin, SP 7 Koszalin, SP Bonin, SP Świemino.

Każda szkoła wystawiła swoją reprezentację do konkursu wiedzy a także do konkursów sprawnościowych. Grupa umysłowa zmagała się w zagadnieniami wiedzy odnoszącymi się do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, zasad higienicznego trybu życia, wpływu środków konserwujących żywność na zdrowie człowieka oraz wpływu używek na zdrowie człowieka. Oprócz tego musiała rozpoznać prawidłowo przyprawy stosowane w kuchni. Trzeba przyznać,  że Nikola, Dominika i Radek naprawdę dobrze spisali się podczas zagadnień z zakresu wiedzy, czego serdecznie gratulujemy.

Grupa sprawnościowa natomiast zmagała się na torze przeszkód. Rywalizacja była bardzo zacięta a uczniowie zaangażowani byli w przebieg obydwu części konkursu. I miejsce przypadło dla SP 5 Koszalin, II SP 1 Koszalin, III SP Bonin. Nasza szkoła zajęła IV miejsce i otrzymała wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Należy zwrócić uwagę na fakt że do miejsca na podium zabrakło nam tylko 4,5 pkt.  Szkoda.... ale w sumie, oprócz zwycięstwa liczy się również wspólnie spędzony czas i dobra zabawa.

Skład drużyny w konkursach z zakresu wiedzy:

Nikola Szczuka, Dominika Gilich, Radosław Sobczyński.

Skład drużyny sportowej:

Mariusz Łowiecki, Sebastian Łaba, Dawid Krajewski, Mateusz Kleszcz, Martyna Kwiatkowska, Paulina Niemczuk, Wiktoria Kocińska, Magdalena Cisek.

Serdecznie Wam gratuluję!!!

Anna Sowa