ŚWIĘTO PIERWSZAKÓW

15.01.2019r. Na ten dzień wszyscy bardzo czekaliśmy. Właśnie dziś 15 stycznia w świątecznej atmosferze uczniowie kasy pierwszej, w pięknie przygotowanej Sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość.

Na sali zebrali się zaproszeni goście, panie dyrektor, uczniowie klas starszych oraz rodzice pierwszaków. Dzieci w tęczowej scenerii prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.     Znajomość ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończeniu części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Dotykając wielkim ołówkiem ramienia każdego ucznia mówiła „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu”. Następnie dzieci otrzymały z rąk pani dyrektor akty pasowania i legitymacje szkolne. Otrzymały też upominki od Wójta Gminy i pani dyrektor Biblioteki Gminnej, pani sołtys Biesiekierza, Rady Rodziców oraz swoich rodziców. Pani Kasia obdarowała dzieci słodkościami.  Pani dyrektor oraz zaproszeni goście życzyli pierwszakom sukcesów w nauce i powodzenia na każdy dzień. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków i ich rodziców.

Wychowawca: J. Kostecka

 

 


Szkoła Podstawowa im. kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu; Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.