GRUDNIOWA AKCJA PCK I KLUBU WIEWIÓRKA

Nasi uczniowie z klas I-VIII ze Szkolnego Koło PCK i Klubu Wiewiórka przez grudniowy tydzień prowadzili akcję pomocy rodzinom z Lasek Koszalińskich, które ucierpiały na skutek pożaru i straciły cały dobytek.  Do dnia 11 grudnia 2018 r.

dzieci i młodzież, rodzice oraz nauczyciele włączyli się do tej szlachetnej akcji, przekazując najpotrzebniejsze artykuły, np. szklanki, talerze, koce, sztućce, ręczniki, poduszki, pościel, ściereczki, obrusy, artykuły chemiczne i kosmetyczne i wiele innych.  Ponadto do akcji włączył się sam Zarząd Rejonowy PCK w Koszalinie, przekazując poprzez nasze Szkolne Koło poszkodowanym rodzinom poduszki i artykuły drogeryjne od zaprzyjaźnionych firm.

W tym roku nasza grudniowa akcja pomocy, za zgodą zarządu odbyła się w zamian za coroczną zbiórkę żywności „Bożonarodzeniowa Gwiazdka z PCK”. Wszystkie podarunki zostały przekazane potrzebującym rodzinom we wtorek 11 grudnia 2018 r.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i wsparcie. W tym przedświątecznym okresie możemy śmiało zadedykować drogim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym słowa papieża Franciszka: „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

 

Justyna Smagieł i Jolanta Kostecka

 


Szkoła Podstawowa im. kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu; Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.