MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia, to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dzień, który w naszej szkole obchodzony był nie tylko świątecznie lecz również bardzo pracowicie.

Nasz dzień rozpoczęliśmy od przygotowań do zabaw z najmłodszymi naszymi kolegami i koleżankami. Przygotowaliśmy dla nich piernikowego pajaca, którego samodzielnie mogli ozdobić. Następnie na przerwie ustawiliśmy stanowisko z ciastami, które to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Pieniążki zebrane ze sprzedaży ciast, zostaną przekazane razem z datkami z kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowywanego przez wolontariuszy dla pogorzelców z Lasek Koszalińskich.

Świątecznej środy jeszcze ciąg dalszy… Na trzeciej godzinie lekcyjnej rozpoczęliśmy wypiekanie pierników z najmłodszymi. Wolontariusze: Natalia, Oliwia, Amelia, Ola, Weronika, Norbert, Olimpia, Paulina, Ania, Magda pomagali małym i nieco większym w tym trudnym, ale jak przyjemnym zajęciu. Wszyscy ciężko pracowali nad  piernikami dla Św. Mikołaja. Czas w tak miłym towarzystwie i tak sympatycznej atmosferze minął bardzo szybko. Aż szkoda było wychodzić z klas.

Kolejnym naszym celem tego dnia, było przekazanie wszystkim uczniom naszej szkolnej społeczności czym się zajmujemy i jak wyglądają nasze działania oraz zachęceniem  do wstąpienia w nasze szeregi. Miło nam poinformować, że pani Joanna Lessnau powiększyła swoje grono podopiecznych. Właśnie dziś zgłosiła się do niej nowa chętna wolontariuszka. Cieszymy się bardzo i witamy Julię Suskę w naszej społeczności „Ludzi z sercem na dłoni”. W trzech klasach, z podziałem na grupy wiekowe wolontariusze opowiadali o swoich działaniach. Wszyscy z zainteresowaniem i skupieniem słuchali. Mogli się dowiedzieć nie tylko o pracy wolontariuszy, ale również o wszystkich ważnych organizacjach, które zrzeszają wolontariuszy.

Dzień pełen uśmiechu, miłych słów i wielu podziękowań. Prawdziwy dzień wolontariusza. Ten dzień dla nas był szczególny.

SK Wolontariatu oraz SK Caritas

 


Szkoła Podstawowa im. kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu; Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.