DOŻYNKI GMINNE W BIESIEKIERZU

9 września na stadionie gminnym w Biesiekierzu odbyły się DOŻYNKI GMINNE 2017. Klimat i charakter przygotowanych stoisk i dekoracji miał nawiązywać do czasów słusznie minionych, a mianowicie do PRL-u.

Tak też było. Młodsi wiekiem mieli okazję pooglądać archaizmy, a starsi - powspominać swoją młodość. Niektórzy z rozrzewnieniem wracali pamięcią do wcale nie tak odległych czasów. Swoje stanowisko wspomnień „Oświata w PRL-u” zaprezentowały także placówki oświatowe naszej gminy. Można było obejrzeć kroniki szkolne, zdjęcia, pomoce dydaktyczne i podręczniki szkolne z tamtych czasów. Nie zabrakło pamiątek, były nawet szkolne tornistry. Przy stanowisku, uwagę przykuwała kana ze świeżym mlekiem prosto od krowy. Starsi wiedzieli dlaczego. Dzisiaj dzieci dostają mleko w kartonikach, kiedyś - w kubku ceramicznym, podgrzewane i często przypalone. Ale to już było ...

Zespół ds. Promocji Szkoły