QUIZ O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

21 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych w kl. 4-6.

Reprezentanci klas, po jednej dziewczynce i jednym chłopcu z klasy, odpowiadali na pytania dotyczące historii, geografii oraz zwyczajów w krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie udowodnili, że nie tylko znają stolice, najdłuższe rzeki i najwyższe szczyty Austrii, Niemiec i Szwajcarii, ale również orientują się  jak nazywa się najsłynniejszy tort na świecie (tort Sachera) oraz gdzie znajdują się najdłuższe schody świata (Szwajcaria, 11 674 schodki prowadzące na górę Niesen).Niewielką liczbą punktów wygrała kl.6, reprezentowana przez Nikolę Szczukę i Radosława Sobczyńskiego, miejsce drugie zajęła ex aequo klasa 4 i 5, której reprezentantami byli Martyna Leśniewska i Paweł Stępień oraz Iga Sterna i Mateusz Niedziałek. Na koniec uczniowie obejrzeli prezentację o krajach niemieckojęzycznych przygotowaną przez uczennicę kl.5 Igę Sternę.

Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę słonecznych wakacji !

Katarzyna Szczepanik