WYCIECZKA SZKOLNA

19 czerwca uczniowie klasy IIIa, IIIb i klasy I pojechali na wycieczkę szkolną, niezbyt daleką ale wartą polecenia. Pierwszym punktem naszego programu wycieczkowego było zwiedzanie z przewodnikiem Parku Miniatur Kolejek i Latarni Morskich w Dziwnowie oraz przejażdżka mini kolejką.

Potem pojechaliśmy dalej- dotarliśmy do Motylarni w Niechorzu. Piękne motyle latające przed nosami i głowami, siadające na rękach, głowach i ramionach wzbudzały zachwyt i radość. Klimat w motylarni lekko tropikalny, ale przetrwaliśmy. Żeby się ochłodzić wybraliśmy się na prawdziwą latarnię morską, tuż obok.  Następnie wyruszyliśmy na spotkanie z piratem w Parku Wieloryba w Rewalu. Niektórzy o mały włos nie trafili do beczki za swe niekoniecznie dobre uczynki. Pirat okazał się znawcą ryb nie tylko z Morza Bałtyckiego, ale olbrzymów zamieszkujących oceany. Rozmiary tych okazów robiły wrażenie. Było wejście na statek piracki, składanie przysięgi przed Sinobrodym i poszukiwanie skarbu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Trzęsaczu. Obejrzeliśmy ruiny kościoła, sprawdziliśmy temperaturę wody w morzu, zjedliśmy lody i wydaliśmy resztę pieniędzy na pamiątki i upominki.  Pogoda i humory dopisały. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Maria Blicharska, Jolanta Kostecka, Magdalena Sowa