PODSUMOWANIE PROJEKTU „MŁODY STRAŻAK”

25 maja uczniowie klas IIa i IIb uroczyście podsumowali roczny projekt edukacyjny „Młody Strażak”.

Na początku Dyrektor szkoły – p. Anna Piotrowicz – powitała zaproszonych Gości: Wójta Gminy Biesiekierz – p. Andrzeja Leśniewicza, Przewodniczącego Rady Gminy – p. Marka Płazę, Prezesa OSP w Biesiekierzu – p. Jana Lacha, Naczelnika OSP w Biesiekierz – p. Sławomira Jarząbka, Brygadiera KM PSP w Koszalinie – p. Andrzeja Kapustyńskiego, Druhnę i Druhów OSP w Biesiekierzu: p. Annę Just, p. Pawła Kopczyńskiego, p. Dawida Różańskiego, p. Michała Justa, p. Łukasza Gręźlikowskiego oraz Rodziców uczniów.

Następnie przedstawiciele drugoklasistów omówili zadania zrealizowane w ramach projektu i zaprezentowali multimedialną kronikę wydarzeń.

W klimat strażackich zdarzeń wprowadziły Gości brawurowo zaśpiewane piosenki i wzorowo przeprowadzane pokazy – resuscytacji krążeniowo-oddechowej i udzielania pierwszej pomocy przy skaleczeniach (oczywiście pod czujnym okiem fachowców).

To, że młodzi strażacy są sprawni jak dorośli, drugoklasiści udowodnili na torze  przeszkód przed szkołą.

Po sportowych zmaganiach Dyrektor szkoły wręczyła podziękowania Strażakom zaangażowanym w realizację projektu.

Miłą niespodzianką dla Młodych Strażaków i wychowawczyń były słowa uznania, dyplomy i tematyczne upominki wręczone przez: Wójta Gminy Biesiekierz, Przewodniczącego Rady Gminy, Prezesa i Naczelnika OSP Biesiekierz.

Wszystkim, którzy wsparli nas w realizacji projektu i rozbudzili dziecięce marzenia o byciu strażakiem jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska