MALI BADACZE

27.03.2017r. Dzisiaj klasa pierwsza uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych i prowadzonych przez uczniów Gimnazjum w Biesiekierzu pod okiem p. Roksany Kaczmarek-Cichosz. Pod czujnym okiem dzieci przeprowadzały doświadczenia z użyciem chemii gospodarczej dostępnej w każdej kuchni - octu, sody, płynu do naczyń, wody .

Wystarczyło odpowiednio zmieszać ze sobą składniki i już bez wysiłku napompowaliśmy balony, które niestety(tak miało być) nie chciały lecieć w górę tylko spadały na podłogę. Wytworzyliśmy wulkany, sprawdziliśmy dlaczego niektóre ręce są bardziej brudne, i dlaczego woda nie wylewa się z pełnej szklanki chociaż wrzucamy tam grosiki. Ciekawa lekcja, która dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Pani Roksano, jesteśmy zainteresowani kolejnymi eksperymentami. Dziękujemy.

Maria Blicharska- wychowawczyni