DZIEŃ SŁOWEM MALOWANY

28 kwietnia 2017 roku odbyły się w Bibliotece Publicznej Gminy Biesiekierz eliminacje do Regionalnego Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne" . Ten coroczny konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu i miasta Koszalin.

Rosyjski pisarz Wissarion Bieliński powiedział, że „Poezja to myślenie w obrazach”. Obrazy pełne pozytywnych uczuć malowali  dziś i nasi młodzi recytatorzy starając się o uznanie oceniającego ich jury. Słowami malowały:  Izabela Serpina z klasy I, Hanna Szeląg z klasy II a, Weronika Kardasz z klasy II b, Natalia Bałdyga z klasy III a, Natalia Dopierała z klasy III b, Julia Paszkowska, Martyna Leśniewska i Julia Kwiatkowska z klasy IV oraz Nikola Szczuka i Kornelia Gąsiorowska z klasy VI. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz książkę.
Gratulujemy  naszym uczennicom pięknych występów i życzymy wytrwałości  w rozwijaniu  recytatorskiego talentu!
Na szczególne słowa uznania zasługuje Natalia Bałdyga, uczennica klasy III a, która zdobyła pierwsze miejsce w  kategorii Ptaszęta Polne i będzie reprezentować nasza szkołę w finale konkursu! Powodzenia Natalko!

Dziękujemy  Pani Agnieszce Hryniewicz i Paniom Bibliotekarkom za  miłą gościnę, wspaniałą atmosferę oraz poczęstunek.

Joanna Lessnau