KONKURS „PRAWA PACJENTA-DZIECKA”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III biorą udział w projekcie „Akademia NFZ – Mały Pacjent”. Celem akcji jest m.in. zapoznanie najmłodszych z informacjami zawartymi w „Karcie Praw Dziecka-Pacjenta”. 26 kwietnia gościliśmy pielęgniarkę – p. Agnieszkę Borzęcką, która opowiedziała o byciu świadomym pacjentem – za co bardzo dziękujemy!

Rozstrzygnęliśmy także konkurs plastyczny „Prawa pacjenta-dziecka”. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Autorzy wszystkich – 66 prac – zostali nagrodzeni dyplomami, cennymi upominkami i pochwałami. Oto lista laureatów:

I miejsce ex aequo: Maja Kowalczyk (kl. I), Kamil Miller (kl. IIa), Weronika Kardasz (kl. IIb), Kornelia Szczuka (kl. IIIa), Anna Kościelska (kl. IIIb).

Wyróżnienia: Maja Borzęcka (kl. IIa), Wiktoria Chudzyńska (kl. IIb), Marcin Puścian (kl. IIIa).

Autorom wszystkich prac gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy Pełnomocnikowi ds. realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – p. dyr. Mariuszowi Sydorukowi – za sfinansowanie nagród.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska