POZNAJEMY HISTORIĘ WODOCIĄGÓW

22 marca - z okazji Światowego Dnia Wody - uczniowie klas IIa i IIb odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Koszalinie.

W ponad stuletnim budynku dawnej filtrowni dzieci zobaczyły zabytkową fontannę oraz obejrzały urządzenia, ryciny, mapy, zdjęcia, stare wodomierze. Wysłuchały także historii przypominającej, że pierwsze rury doprowadzające do Koszalina wodę ze źródeł na Górze Chełmskiej budowane były z drewnianych bali. Fragment rury wodociągowej sprzed blisko trzech wieków cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.

W podziękowaniu za ciekawe zajęcia dzieci przekazały na ręce pani Moniki Nieckarz własnoręcznie zrobioną książeczkę „Woda to największy skarb”.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska