MALI BADACZE

20 marca 2017 roku uczniowie klasy Ib Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu pod opieką Pani Roksany Kaczmarek-Cichosz przeprowadzili pokaz eksperymentów i doświadczeń dla swoich młodszych kolegów z klasy  IIa i IIb.

Zajęcia te miały rozbudzić ciekawości otaczającego świata, oraz nauczyć dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

Doświadczenia przeprowadzone przez gimnazjalistów, pomogły w zrozumieniu „trudnych zagadnień chemicznych” takich, jak:

- Dlaczego mydło myje?

- Czym jest powietrze?

- Jak zbudowana jest woda?

- Czy ciecz może być ciałem stałym?

Na te i wiele innych pytań pozwala nam odpowiedzieć nauka, a zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie.

Przy okazji takich zajęć dzieci mogą rozwijać wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość.

Do następnego fascynującego spotkania :-)

Roksana Kaczmarek – Cichosz

wraz z uczniami klasy Ib uczestnikami innowacji pedagogicznej „Młody inżynier”:

Natalią Szambelan, Oliwią Wypych, Maciejem Piechotą oraz Dominikiem Krakowiakiem