RAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE

W bieżącym roku szkolnym po raz trzeci włączyliśmy się w obchody Dni Bezpiecznego Internetu 2017. Wszystkie przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów realizowaliśmy w lutym i marcu. Akcją objęliśmy uczniów klas I-III.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach komputerowych, podczas których dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Internetu oraz poznały zasady bezpieczeństwa w Sieci.

Wychowawcy przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat pozytywnego wykorzystywania nowych technologii i roli użytkowników Internetu w budowaniu przyjaznego świata wirtualnego.

Najmłodsi obejrzeli także film edukacyjny „Siecio-zagrożenia”.

13 marca rozstrzygnęliśmy dwa konkursy DBI 2017: literacki - „Rymointernetowanka” i plastyczny - „Portret Wirusa Komputerowego”. Cieszyły się one rekordowym zainteresowaniem uczniów. Autorzy wszystkich (41!) prac zostali nagrodzeni dyplomami, upominkami i pochwałami. Oto lista laureatów:

Konkurs literacki: I miejsce ex aequo: Zofia Tomkiewicz (kl. IIa) i Aleksander Łoński (kl. IIIa), II miejsce: Dominik Smagieł (kl. IIa), III miejsce: Zofia Petrus (kl. IIb).

Konkurs plastyczny: I miejsce ex aequo: Maja Kowalczyk (kl. I) i Kacper Trojanowski (kl. IIIa), II miejsce: Wiktoria Chudzyńska (kl. IIb), III miejsce: Anna Kocińska (kl. IIIb).

Gratujemy! I (trochę przewrotnie J) zwracamy uwagę na potencjał Internetu, który można i należy wykorzystywać w edukacji.

Katarzyna Grzegrzółka, Joanna Lessnau