BEZPIECZNE FERIE

31 stycznia gościli w naszej szkole: Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Biesiekierzu - p. Mariusz Sydoruk, Policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Biesiekierzu - asp. sztab. Sławomir Drutel i asp. Krystian Syta, Komendant Straży Gminnej w Biesiekierzu - p. Jan Połuboczko oraz Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie - sierż. Beata Gałka.

W trosce o zdrowie dzieci podczas ferii zimowych policjanci omówili zasady bezpieczeństwa na śniegu i lodzie, na ulicy i podwórku. Przypomnieli zasady postępowania w razie wypadku i udzielania pierwszej pomocy.

Dyrektor OPS w Biesiekierzu przedstawił ofertę zajęć organizowanych podczas ferii przez świetlice wiejskie naszej gminy i zachęcił do bezpiecznego korzystania z zimowego wypoczynku.

Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe zakupione ze środków OPS w Biesiekierzu.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie, przygotowane we współpracy z instytucjami gminnymi, przy wsparciu Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie i Telewizji Kablowej Koszalin, wpłynie na ograniczenie liczby wypadków wśród dzieci podczas ferii zimowych.

Katarzyna Grzegrzółka