ANDRZEJKI

30 listopada młodsze dzieci wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych wierząc, że tego dnia przyszłość otwiera swe tajemnice…

Przy zapalonych, własnoręcznie zrobionych świecznikach uczniowie klas I, IIa i IIb wysłuchali historii powstania andrzejek, opowiedzianej przez panią bibliotekarkę. Dzieci poznały także ciekawostki związane z wróżbami. Potem nastał magiczny czas wróżenia – pełen emocji i nadziei, że życzenia się spełnią. Na koniec na najmłodszych czekała niespodzianka! Ponieważ andrzejki są okazją do zorganizowania ostatniej hucznej zabawy, nie mogło jej dziś zabraknąć. Uczniowie wspaniale bawili się przy znanych wszystkim piosenkach.

Natomiast dzieci z klas IIIa i IIIb obejrzały prezentację multimedialną o andrzejkowych zwyczajach, wysłuchały opowiadania „Głowa kapuściana” i rozwiązały tematyczną krzyżówkę. W klasach przeprowadzono również tradycyjne wróżby i lano wosk. Był oczywiście czas na słodki poczęstunek i zabawy ruchowe.

Wychowawcy klas I-III