WYCIECZKA DO FABRYKI ZABAWEK PLUSZOWYCH

18 listopada, w związku ze zbliżającym się Dniem Pluszowego Misia, uczniowie klas IIa i IIb uczestniczyli w wycieczce do fabryki zabawek „Kolor Plusz” w Koszalinie. Celem wyjazdu było poznanie miejsca produkcji maskotek oraz etapów ich powstawania.

Dzieci obejrzały Małe Muzeum, w którym znajdują się ilustracje, makiety, lalki filmowe i scenografie do bajek. Dowiedziały się, że największym skarbem muzeum jest najstarsza lalka Misia Uszatka. Następnie „podglądały” proces powstawania zabawek: rysowanie form, wykrawanie materiałów, zszywanie elementów, wypychanie, zdobienie.

Za wzorowe zachowanie każda z klas otrzymała dużego misia, a chętne dzieci kupiły pluszowe pamiątki.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska