WYCIECZKA DO LASU

29 września klasy trzecie i pierwsza były na wycieczce w lesie. Każde dziecko było przygotowane na grzybobranie. Starsi uczniowie w czasie wędrówki po lesie rozpoznawali drzewa iglaste i  liściaste.

Obserwowaliśmy drobne zwierzęta żyjące w lesie, mierzyliśmy obwody różnych drzew. Dowiedzieliśmy się  w jaki sposób można obliczyć wiek drzewa. Odróżnialiśmy grzyby jadalne i niejadalne. Oczywiście te dobre trafiały do naszych koszyczków. Dzieci zbierały również ciekawe okazy przyrodnicze, które trafiły do klasowych kącików przyrody. Taki spacer po świeżym powietrzu  był bardzo pouczający i przyjemny.

Wychowawcy klasy: l, lll b, llla.