JĘZYKI OBCE – NASZ PASZPORT DO PRZYSZŁOŚCI

28 września 2016 r., jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych (EDJO). To święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków w formie szkolnej czy pozaszkolnej.
Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje.
W naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia z pokazami multimedialnymi o tematyce języków obcych. Nie zabrakło też łamańców językowych, ciekawostek z krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, a także wspólnego śpiewania w różnych językach. Następnie nadszedł czas na popisy wokalno-taneczne i recytatorskie w wykonaniu naszych odważnych uczniów. Wszyscy spisali się na medal Smile.
W tym szczególnym dniu dzieci z pewnością dowiedziały się, dlaczego warto uczyć się języków obcych, poznały ich rolę i znaczenie, zapoznały się z brzmieniem różnych europejskich języków oraz są zachęcone do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną.

Justyna Smagieł
Katarzyna Szczepanik