CZYTALIŚMY SIENKIEWICZA-KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

21 września wybieraliśmy szkolnych Mistrzów Pięknego Czytania. Uczestnicy zmierzyli  się  z prozą Henryka Sienkiewicza. Ich zadaniem było przeczytanie przygotowanego wcześniej a następnie wylosowanego fragmentu książki naszego polskiego noblisty.

Do gminnego konkursu organizowanego przez Publiczną Bibliotekę w Biesiekierzu, awansowali: Marta Grabowska, Paulina Niemczuk, Michał Krajewski, Kaja Rzeszutek, Wiktoria Kocińska.  Przy okazji podsumowany został  konkurs ze znajomości biografii Henryka Sienkiewicza.

I miejsce zajęła  Martyna Kwiatkowska, II-  Michalina Fira, III-  Michalina Skalmowska. Gratulujemy. Parafrazując słowa Prezydenta  RP Andrzeja Dudę ,,..niech czytanie   narodowych  książek będzie czasem przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwą literaturą”.

Organizatorzy:

Anetta Petin,