PIERWSZA AKCJA LOP-u ZA NAMI! SPRZĄTANIE ŚWIATA

16 września. W każdy trzeci tydzień września, nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie, odbywa się Sprzątanie świata.

Data ta została wyznaczona właśnie na końcówkę września, gdyż zauważalny staje się wtedy wzrost liczby odpadów po sezonie wakacyjnym. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ,,Podaj dalej...Drugie życie odpadów”. Nasi uczniowie jak co roku, czynnie się do niej przyłączyli i każda z klas wraz z wychowawcami sprzątała wyznaczony teren. W ciągu dwóch godzin udało się zebrać sporą ilość śmieci. Następnie na lekcjach przyrody młodym ekologom zostały przybliżone zasady recyklingu. Cieszymy się, że w naszej szkole możemy promować działania, dzięki którym choć w niewielkim stopniu, zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dziękujemy Pani Małgorzacie Kardasz z wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Biesiekierz za zapewnienie worków i jednorazowych rękawiczek.

Opiekunowie LOP
Anetta Petin