PODSUMOWANIE PROGRAMU EDUKACYJNEGO "BEZPIECZNE ŻYCIE"

23 czerwca uczniowie klas pierwszych podsumowali program edukacyjny Bezpieczne Życie. Program realizowany był przy współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej i Szwedzką Ligą Obrony Cywilnej.

W semestrze drugim roku szkolnego 2015/2016 pierwszoklasiści realizowali blok tematyczny Odnaleźć Zgubka. Kurs miał na celu wyposażenie uczniów w praktyczne umiejętności na wypadek zgubienia się w lesie. Dzieci nauczyły się: jak nie dopuścić do wychłodzenia organizmu, co zrobić, aby nie wpaść w panikę i zostać szybciej odnalezionym.

Uwieńczeniem programu były ćwiczenia kompleksowe z zakresu ratownictwa z wykorzystaniem różnych przedmiotów ratowniczych, przeprowadzone 16 czerwca przez strażaków OSP w Biesiekierzu.

Mamy nadzieję, że przyswojone przez dzieci wiadomości pomogą im zapobiec zaginięciu (i sprawią, że będzie ono tylko nieprzyjemnym przeżyciem ze szczęśliwym zakończeniem).

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska