Z wizytą w Ochotniczej Staży Pożarnej w Parnowie

Wszyscy uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym miały okazję odbyć ciekawą lekcję poznawczą we współpracującej z naszą szkołą jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Parnowie.

Dzięki życzliwości druha Ryszarda Trojanowskiego dzieci mogły zobaczyć wyposażenie samochodów strażackich i sprzęt jaki używają podczas akcji. Mogły też przymierzyć chełm i sprawdzić, jak ciężkie są butle tlenowe, które czasami strażak musi dżwigać. Obejrzały pamiątkowe dyplomy i liczne puchary, które strażacy zdobyli podczas zawodów w rywalizacji między jednostkami Ochotniczej Straży. Była rozmowa na temat ich trudnej, niebezpiecznej ale bardzo potrzebnej służby. Najwięcej radości sprawiło dzieciom gaszenie ognia, gdzie w roli groźnego żywiołu wystąpił pachołek. Jak się okazało, utrzymanie w ręku wijącego się węża z wodą wcale nie jest takie proste, ale udało się.

Bardzo gorąco dziękujemy - uczniowie i wychowawcy klas O-III.

Maria Blicharska