Podsumowanie Programu "Owoce i warzywa w szkole"

20 czerwca 2016 roku dzieci z klas 0-III zebrały się na szkolnym korytarzu, aby uczestniczyć w podsumowaniu programu Owoce i warzywa w szkole.

Tym razem uczniowie każdej z klas samodzielnie prezentowali zdobytą wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przedstawiły w ciekawy sposób receptę na wykonanie owocowych pyszności. Natomiast starsi uczniowie wykazali się pomysłowością w tworzeniu haseł propagujących zalety owoców i warzyw prezentując wykonane przez siebie plakaty, które następnie powiesiliśmy na szkolnym korytarzu.

Pragnę przypomnieć iż nasza szkoła uczestniczy w tym programie od 2009 roku. Jest on prowadzony przez Agencję Rynku Rolnego, a finansowany ze środków pochodzących z budżetu UE oraz środków pochodzących z budżetu krajowego.

Jego głównym celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym, które realizowane były przez wychowawców klas w trakcie całego roku szkolnego.

Uczniowie otrzymywali 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki. Były to jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewki, słodkie papryki, rzodkiewki, pomidorki, kalarepy oraz soki owocowe i warzywne.

Dzieciom bardzo smakowały przygotowywane dla nich porcje i zawsze chętnie je spożywały.

Jedzmy warzywa i owoce i poczujmy w sobie zdrowia moce!

Joanna Lessnau