SZKOLNE KOŁO CARITAS - dla potrzebujących dzieci

Miesiąc maj 2016 roku był dla Szkolnego Koła Caritas czasem przygotowań, aby w Dzień Dziecka sprawić przyjemność dzieciom chorym i potrzebującym pomocy.

W tym czasie przeprowadziliśmy akcje charytatywne:

Pielucha dla Malucha, środki czystości podaruj z miłości zorganizowanej przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundację Moja Mama i Ja. W tej akcji zbieraliśmy dary rzeczowe w postaci pieluch dla dzieci, środków czystości, artykułów pielęgnacyjnych czy środków do prania, które opiekun SKC przekazała do Domu Samotnej Matki Dar życia w Koszalinie.

Włączyliśmy się także w akcję Podaruj dzieciom inny świat i przynieś książkę organizowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich działające przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Zebrane książki (a było ich bardzo wiele) zostały przekazane do Biblioteki Głównej w Koszalinie, a następnie dzieciom przebywającym w dziecięcych oddziałach koszalińskiego szpitala oraz w mieszkaniach chronionych dla samotnych matek prowadzonych przez Fundację Zdążyć z miłością.

Jak powiedziała Wisława Szymborska: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła, dlatego mamy nadzieję, iż przyczyniliśmy się do uśmiechu na twarzach obdarowanych dzieci.

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i przynosili dary - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Dziękuję także pani Justynie Smagieł za pomoc w klasach IV-VI.

Opiekun SKC
Joanna Lessnau